Strona główna

2009-12-17 13:29

            Jak ustalili bieli,  wymieniona zmarła  śmiercią gwałtowną   na skutek rozległych uszkodzeń  głowy  w postaci licznych  ran tłuczonych. Do ich powstania doszło  w wyniku  licznych  urazów mechanicznych zadanych z  bardzo dużą siłą,   przez inną  osobę. Do  zgonu mogło dojść w dniu  9 lipca br. w godzinach popołudniowych lub 10 lipca br.

           W toku prowadzonego  postępowania przygotowawczego ustalono, iż jest to Wiesława K. mieszkanka Gdańska. Jej  zaginięcie  zostało  zgłoszone  w dniu 12  lipca br.

           Zebrany materiał dowodowy dał podstawę do przedstawienia  zarzutu dokonania  zabójstwa z rozbojem oraz kradzieży na  Wiesławie  K., tj.   popełnienie przestępstwa z art. 148 § 1 kk w zb z art. 280 § 1 kk w zb z art. 278 § 1 kk w zw z art. 11 § 2 kk  Józefowi K.

          Przesłuchany w toku postępowania przygotowawczego przyznał się do popełnienia tego  przestępstwa i złożył wyjaśnienia.  Został tymczasowo aresztowany decyzją sądu z dnia 15 listopada  br. Za przestępstwo  to grozi mu  kara od 8 do 15 lat pozbawienia wolności,   kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.     

        Aktem oskarżenia skierowanym przez Prokuraturę Rejonową w Pruszczu Gdańskim do   Sądu Okręgowego  w Gdańsku  Wydział IV Karny oprócz  przestępstwa zabójstwa  Józefowi   K. zarzucono :

- popełnienia  przestępstwa kradzieży  z włamaniem   do mieszkania  Wiesławy  K., tj. popełnienie przestępstwa z  art. 279 § 1 kk (zagrożonego  karą od roku do 10 lat pozbawienia wolności) , 

-usiłowanie oraz dokonanie  kradzieży  pieniędzy z należącego do wyżej wymienionej  konta bankowego , tj.  popełnienie  przestępstwa z  art.  13 § 1 kk w zw z art. 278 § 1 kk w zb z art. 278 § 1 kk w zw z art. 11 § 2 kk ( zagrożonego  karą do 5 lat pozbawienia wolności ), 

- dokonanie   w czerwcu – lipcu br. oszustwa na kwotę  1750 zł  na szkodę  innej ustalonej osoby pod pozorem  zawarcie umowy kupna  sprzedaż   samochodu, którego  nie był właścicielem, tj. popełnienie przestępstwa z art.  286 § 1 kk ( zagrożonego  karą do 8 lat pozbawienia wolności ).

         Również do popełnienia tych przestępstw przyznał się  Józef  K.

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku © 2006 - 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone