Strona główna

2010-01-06 11:38

Skierowanym do Sądu Rejonowego w Wejherowie aktem oskarżenia  Karolowi B. zarzucono, iż kierując pojazdem m-ki VW Passat  umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa  w ruchu drogowym w ten sposób,  że znajdując się w stanie nietrzeźwości  stracił panowanie nad kierownicą  i zjechał na przeciwny  pas  ruchu , czym nieumyślnie  spowodował zderzenie  z ciągnikiem siodłowym  m-ki Mercedes Actross z naczepą do przewozu paliwa,  co  spowodował pożar  kabiny  ciągnika, w którym   na miejscu śmierć  poniósł jego kierowca , tj. popełnienie przestępstwa z art. 177 § 2 kk w zw z art. 178 § 1 kk , zagrożonego karą od 1 roku i 2 miesięcy   do 12 lat pozbawienia wolności.

Nadto oskarżonemu zarzucono, iż   w dniu 19 września 2009 roku prowadził pojazd mechaniczny w stanie nietrzeźwości  - 2, 48 ‰ alkoholu we krwi, tj. popełnienie przestępstwa z art. 178 a § 1 kk,  zagrożonego karą grzywny, karą ograniczenia wolności  albo pozbawienia wolności do  lat 2.

W toku postępowania przygotowawczego Karol B. przyznał się do popełnienia zarzuconych  mu przestępstw.  Odmówił  jednak złożenia  wyjaśnień. Wobec wymienionego  stosowany  jest środek zapobiegawczy  w postaci tymczasowego aresztowania.   

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku © 2006 - 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone