Strona główna

2010-06-07 12:19

Prokuratura Rejonowa Gdańsk – Oliwa w Gdańsku nadzoruje, prowadzone przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku postępowanie w sprawie  dokonanego  w kwietniu 1997 r. w Gdańsku zabójstwa młodego mężczyzny o nieustalonej  tożsamości.

Znalezione  na plaży w Gdańsku-Brzeźnie zwłoki mężczyzny  miały liczne obrażenia w obrębie tułowia i głowy w postaci ran kłutych i ciętych. Postępowanie w tej sprawie wszczęte   w dniu 23 kwietnia 1997 r. pierwotnie zostało zakończone we wrześniu 1997 roku postanowieniem o umorzeniem  wobec niewykrycia sprawcy.  Przeprowadzone wówczas czynności procesowe nie doprowadziły bowiem do wykrycia sprawców czynu.  Nie ustaleno również  tożsamości pokrzywdzonego.

Pozyskane  obecnie przez  funkcjonariuszy Policji informacje pozwoliły na podjęcie czynności procesowych. Wynikiem  tych czynności   było zatyrzmanie w dniu 2 czerwca br.   dwóch  mieszkańców Gdańska. Grzegorzowi G. i Krzysztofowi T. przedstawiono zarzut dokonania zabójstwa. Podejrzani  nie przyznali się do popełnienia zarzuconego im  przestępstwa.  

Na wniosek prokuratora  Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku  zastosował     wobec obu podejrzanych  środek zapobiegawczy w postaci ty,mczasowego aresztu  na okres  trzech miesięcy .       

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku © 2006 - 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone