Strona główna

2010-06-16 13:23

      Prokuratura Rejonowa w Pruszczu Gdańskim nadzoruje postępowanie w sprawie dotyczącej żądania  oraz przyjęcia korzyści majątkowych przez funkcjonariuszy  Policji w zamian  za odstąpienie od czynności służbowych.         

       W marcu br. na terenie Galerii Bałtyckiej w Gdańsku  obsługa  jednego ze sklepów zatrzymała  małoletnią  Angelikę  M. w związku z dokonaną kradzieżą. Zdarzenie zostało  zgłoszone Policji. Na miejsce przybył  patrol   z KMP Gdańsku w składzie  dwóch funkcjonariuszy  Policji.   W trakcie rozmowy  zatrzymana  poprosiła funkcjonariuszy    o odstąpienie  od sporządzenia do sądu dla nieletnich wniosku  o ukaranie. W odpowiedzi na to funkcjonariusze zażądali pieniędzy w kwocie 300 zł.   Miała je dostarczyć  w dniu 1.04.10 r.  wyznaczonym przez  nich miejscu.         

        W wyniku czynności  prowadzonych przez Biuro Spraw Wewnętrznych   ustalono, iż ci sami   funkcjonariuszy  w dniu 29.04.10 r. z związku  z wykonywanymi czynnościami służbowymi dziewięciokrotnie przyjęli korzyść majątkową.   

        W oparciu o zebrany materiał  dowody   Przemysławowi  M. i Krzysztofowi B. przedstawiono  zarzuty popełnienia przestępstw z art.  228 § 3 k 4 kk.

         Przemysław M. przyznał się do wszystkich zarzuconych mu przestępstw. Krzysztof B.   przyznali się  do jednego z zarzuconych mu  przestępstw.    

         Na wniosek prokuratora, w dniu 10.06.10 r.   Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe w Gdańsku zastosował  wobec obu podejrzanych środek zapobiegawczy  w postaci  tymczasowego  aresztowania.

        Trwają czynność mające na celu ustalenie czy nie doszło do innych tego typy zdarzeń z udziałem tych funkcjonariuszy.          

        Za zarzucone podejrzanym przestępstwa grozi  kara   od roku do 10 lat pozbawienia wolności.   

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku © 2006 - 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone