Strona główna

2010-06-29 10:23

       Prokuratura Rejonowa w Tczewie  skierowała  do Sądu Rejonowego w Tczewie akt oskarżenia  w sprawie czynnej napaści na funkcjonariusza  Policji.

       Do zdarzenia doszło w dniu 26.03.10 r. w Tczewie na terenie ogródków działkowych.   Funkcjonariuszu  KMP w Tczewie  zauważył  bieganego w kierunku jego samochodu psa razy amstaf. Pies był bez kagańca i smyczy, a w pobliżu  nie było widać jego właściciela. Pies ugryzieniem uszkodził spojler samochodu funkcjonariusza.

      Właścicielem agresywnego  psa  okazał się Kazimierz K.  Podczas podjętych  przez funkcjonariusza czynności,  Kazimierz K.   poszczuł go psem. Funkcjonariusz  został  pogryziony. Doznał między innymi rany kąsanej lewej pachwiny  oraz uda prawego.         

      Kazimierzowi K.  przedstawiono  zarzut  dopuszczenia się  czynnej napaści  na funkcjonariusza Policji w związku z pełnieniem  przez  niego obowiązków służbowych ,  tj. popełnienia   przestępstwa z art. 223 kk w zb z art. 157 § 1 kk w zw z art. 11 § 2 kk. 

       Przesłuchany w charakterze podejrzanego Kazimierz K.  nie   przyznał sie  do popełnienia zarzuconego mu przestępstwa. Grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.   

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku © 2006 - 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone