Strona główna

2011-02-07 14:07

Zakończona  została procedura  wyłonienia  pierwszych kadencyjnych prokuratorów rejonowych w okręgu gdańskim.  Zgodnie  z obowiązującymi  obecnie przepisami,   kadencja prokuratora rejonowego trwa cztery lata. Nominacje prokuratorom  kadencyjnym  w  dniu 8 lutego 2010 roku w Gdańsku wręczy Prokurator  Generalny.   

 

W okręgu gdańskim funkcjonuje  14 jednostek rejonowych. Z dotychczas pełniących   funkcję,    nominację   otrzymają:

w Prokuraturze Rejonowej Gdańsk –Oliwa w Gdańsku prokurator Cezary Szostak,

w Prokuraturze Rejonowej Gdańsk-Śródmieście w Gdańsku prokurator Renata Klonowska,

w Prokuraturze Rejonowej w Kartuzach prokurator Marek Kopczyński,

w Prokuraturze Rejonowej w Pruszczu Gdańskim prokurator Teresa Rutkowska – Szmydyńska,

w Prokuraturze Rejonowej w Pucku prokurator Piotr Styczewski,

w Prokuraturze Rejonowej w Sopocie prokurator Barbara Skibcka,

w  Prokuraturze Rejonowej w Starogardzie Gdańskim Jarosław Kembłowski,

w Prokuraturze Rejonowej w Tczewie prokurator Kajetan Gościak,

w Prokuraturze Rejonowej w Wejherowie prokurator Dariusz  Pogorzelski.

 

W Prokuraturach Rejonowych Gdańsk-Wrzeszcz w Gdańsku oraz w Gdyni nastąpi zamiana.  Prokurator Marzanna Majstrowicz zostanie powołana na Prokuratora  Rejonowego Gdańsk - Wrzeszcz w Gdańsku, natomiast prokurator   Witold Niesiołowski zostanie powołany  na Prokuratora Rejonowego w Gdyni.  

 

Nowi Prokuratorzy Rejonowi zostaną  powołani w trzech jednostkach rejonowych.

W Prokuraturze Rejonowej w Kościerzynie prokurator Grażyna Starosielec. Jest prokuratorem z 11- letnim stażem. Do 2005 roku pracowała w  byłej Prokuraturze Rejonowej Gdańsk-Południe w Gdańsku, a po reorganizacji prokuratur rejonowych  w Gdańsku, w Prokuraturze Rejonowej Gdańsk-Wrzeszcz w Gdańsku. Od stycznia 2006 roku pełni w tej jednostce  funkcję kierownika działu.  

 

W  Prokuraturze Rejonowej w Malborku prokurator Lech Tymińskie. Jest prokuratorem  z 25 letnim stażem. Do końca 1995 roku pracował w byłej Prokuraturze Rejowej w Gdańsku.  Następnie w Prokuraturze Okręgowej w Gdańsku, w Wydziałach  Śledczym oraz Postępowania Przygotowawczego. W okresie od maja 2001 roku do kwietnia 2002 roku pełnił funkcje rzecznika prasowego  Prokuratury  Okręgowej  w Gdańsku. Od sierpnia 2008 roku pełni funkcję Zastępy Prokuratora Rejonowego Gdańsk-Śródmieście  w Gdańsku.  

 

W  Prokuraturze Rejonowej w  Kwidzynie prokurator Piotr Jankowski. Prokurator Piotr Jankowski jest prokuratorem z 13 letnim stażem. Dotychczas pracował w Prokuraturach Rejonowych w Malborku i  w Kwidzynie. Od września 2010 roku pełni funkcję  Zastępcy Prokuratora Rejonowego w Kwidzynie.       

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku © 2006 - 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone