Strona główna

2011-02-10 12:05

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku  przedstawiła  Damianowi A. zarzut usiłowania wyłudzenie pieniędzy  od  matki Iwony Wieczorek.

Wprowadzając ją w błąd, że posiada informacje  dotyczące miejsca pobytu zaginionej,  w zamian za jej uwolnienie,  zażądał  pieniędzy w  kwocie 800.000 zł.

W okresie od września do grudnia 2010 roku kilkakrotnie kontaktował się z matką  Iwony Wieczorek wysyłając wiadomości tekstowe SMS. Zmierzając do uwiarygodnienia  swoich twierdzeń, iż znanej jest mu miejsce  pobytu zaginionej, podejmowal różne działania, między innym  przesłał pocztą mailową zdjęcie  Iwony  trzymającej w ręku  gazetę  Fakt z grudnia 2010 roku. Biegły informatyk  zakwestionował  jego autentyczności.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Damian A. nie złożył oświadczenia czy przyznaje się, czy też nie do popełnienia zarzuconego mu przestępstwa.     

Na wniosek prokuratora,  w dniu 9 lutego 2011 roku Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe w Gdańsku  zastosował  wobec podejrzanego areszt na okres trzech miesięcy. Za przestepstwo to grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia  wolności .
Prokuratura Okręgowa w Gdańsku © 2006 - 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone