Strona główna

2011-02-14 13:43

           W dniach od 21 do 25 lutego 2011 roku  obchodzony będzie tegoroczny Tydzień Pomocy Ofiarom  Przestępstw.

             Celem obchodów , jak co roku  jest  zwrócenie szczególnej uwagi  na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem , a przede wszystkim na problem wtórnej  wiktymizacji.

             Ofiara przestępstwa ma między innymi prawo  do pomocy, godności,  szacunku i współczucia oraz wolności od wtórnej wiktymizacji ,to jest nie  przysparzania jej  dodatkowych  cierpień oraz stresu, niewłaściwego traktowania,   tak przez  najbliższe dla niej otoczenie , jak i  organa ścigania  oraz  wymiar  sprawiedliwości.

              Zainteresowani  będą  mogli w tych  dniach, w godzinach  od 8.30 do 15.00 , w Prokuraturze  Okręgowej w Gdańsku oraz we wszystkich jednostkach Prokuratur Rejonowych okręgu gdańskiego,  uzyskać informacje na temat praw przysługujących pokrzywdzonym, a także uzyskać informacje o organizacjach pozarządowych , udzielających  pomocy  oraz wsparcia ofiarom przestępstw.

             Oprócz dyżurów jakie będą pełnili  prokuratorzy w siedzibach Prokuratur, wyznaczeni prokuratorzy będą równie dyżurowali w godzinach od 16.00 do 18.00  w siedzibie Poradni Kryzysowej  w Gdańsku przy ul.   Piramowicza 1/ 2.   

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku © 2006 - 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone