Strona główna

2011-06-30 12:11

    Aktem oskarżenia Prokuratura  Rejonowa w Gdyni zakończyła postepowanie dotyczaće wypadku drogowego, w którym ciężkich obrażeń ciała doznał tryzmiesięczny Oliwer.

      Do zdarzenia doszło 14 listopada 2010 roku  w Gdyni na ulicy Chylońskiej. Kierujący pojazdem Michał K.  bezpośrednio przed przejściem dla pieszych  na skrzyżowaniu z ulicą Starogardzką,   gwałtownie zahamował. W  wyniku tego manewru  utracił panowanie nad pojazdem. Skręcił w prawo, zjechał w zatoczkę  autobusową, a następnie na chodnik, gdzie uderzył   w wózek dziecięcy. Na skutek tego uderzenia z wózka wypadło  dziecko. Trzymiesięczny Oliwier doznał  szeregu urazów, powodujących   długotrwała  chorobę.

     Jak ustalono w toku prowadzonego postępowania,  podjęty przez kierującego gwałtowny manewr  hamowania był spowodowany wybiegnięciem  psa  bezpośrednio przed  jadący pojazd. Prędkość z jaką  poruszał się  kierujący   przekraczała  jhednask  dozwoloną  o 10 km/h . W tym miejscu  dozwolona prędkość wynosi  50 km/h. Kierujący niezależnie od tego, że przekroczył dozwoloną prędkość,  to jednocześnie nie dostosował jej  do panujących  warunków atmosferycznych. Tego dnia   było pochmurnie , a nawierzchnia jezdni była mokra.               

      Kierującemu pojazdem Michałowi K. zarzucono  nieumyślne spowodowanie wypadku drogowego, w wyniku którego  ciężkich obrażeń ciała   doznała jedna osoba, to jest  popełnienie przestępstwa z art. 177 § 2 kk (  zagrożonego karą do 8 lat pozbawienia wolności ).

       Michał K. przyznał się do popełnienia zarzuconego mu przestępstwa oraz złożył wniosek w trybie art. 335 kpk o dobrowolne poddanie się karze.    

       Akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany  do Sądu Rejonowego w Gdyni  IX   Wydział    Karny.   

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku © 2006 - 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone