Strona główna

2011-08-25 12:32

Aktem oskarżenia skierowanym do Sądu Okręgowego w Gdańsku Prokuratura Rejonowa  Gdańsk-Wrzeszcz w Gdańsku   zakończyła postępowanie w sprawie zabójstwa Stanisława K.

Do zdarzenia doszło w czerwcu 2011 roku.  Zwłoki  52-letniego mężczyzny zostały ujawnione  na terenie Rodzinnych Ogródków Działowych im. F. Chopina w Gdańsku. 

Przeprowadzona sekcja zwłok ujawniła   między innymi trzy rozległe rany głowy, w tym dwie rany cięte. Jak ustalono w toku postępowania,  rany te zostały  zadane siekierą.  Mężczyzna zmarł  śmiercią  gwałtowaną w wyniku urazowego  uszkodzenia mózgu.  

Sprawcami zabójstwa okazali się Dorota L. oraz Paweł S.

Dorota L. skontaktowała się z Paweł S. dając mu do zrozumienia, że została zgwałcona przez Stanisława K. Pomimo nakłaniania odmówiła powiadomienia Policji. Oboje podjęli  natomaost decyzję  dokonania  jego  zabójstwa.  Dorota  L. sprowadziła  Stanisława K.  na jedną z alejek działkowych.   Paweł S. zadał  mu szereg  ciosów siekierą.

Dorocie L. oraz Pawłowi S. zarzucono dokonanie przestępstwa zabójstwa z art.148 § 1 kk , zagrożonego karą pozbawienia wolności  na czas nie krótszy od lat 8, karą 25 lat pozbawienia wolności  albo  karą dożywotniego pozbawienia wolności.

Podejrzani  przyznali się do popełnienia  zarzuconego im przestępstwa. Oboje przebywają w areszcie.    

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku © 2006 - 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone