Strona główna

2011-12-29 13:36

        Jak ustalono w toku  prowadzonego w tej sparwie postępowania, pokrzywdzony  został zaatakowany przez dwóch sprawców. Najpierw został uderzony  pięścią w twarz, a następnie po osunięciu się na betonowe podłoże okalające przejście przez tory kolejowe, przecinające trasę przejścia na plażę, kilkukrotnie kopnięty w tułów i głowę. Kopnięcia w głowę zostały zadane podeszwą buta – z góry w dół.  Zadane  ciosy skutkowały między innymi masywnym  krwiakiem,  stłuczeniem  pnia mózgu,  zamknięciem  dróg oddechowych i zatrzymaniem  czynności układu krążenia i oddychania, co doprowadziło do  śmierci Sebastiana Preissa.

       Zebrane  w toku postępowania  dowodowy wykazały, iż sprawcami pobicia Sebastiana Pressa są Paweł  K. i Piotrowi R. Obu przedstawiono zarzut popełnienie przestępstwa z art. 158 § 3 kk, tj. pobicia  ze skutkiem śmiertelny. Przestępstwo to  zagrożonego jest karą od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

       Bezpośrednio  po zdarzeniu podejrzani ukryli się przed organami ścigania. Jak ustalono  opuścili teren  Polski  i między  innymi przebywali  w Holandii i Wielkiej Brytanii.  W związku z tym  poszukiwani byli  Europejski Nakazem  Aresztowania.

       Czynności poszukiwawcze doprowadziły  do zatrzymania podejrzanych.  Aktualnie są tymczasowo aresztowani.

       Przesłuchani w charakterze podejrzanych nie przyznali się do popełnienia zarzucanego im przestępstwa i odmówili składania wyjaśnień.

         Postępowanie w tej sprawie  zostało zakończone  skierowaniem  aktu oskarżenia do Sądu Okręgowego w Gdańsku – XIV Wydział Karny.

 

Prokurator Rejonowy  w Pucku

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku © 2006 - 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone