Strona główna

2012-01-02 14:35

       Obozu został zorganizowany  przez Hufiec ZHP w Jaworze w  współudziale  MOPS w Jaworze. W dniu 05.08.2011 r. około godziny 18:00 cała grupa uczestników obozu wraz z wychowawcami udała się na kolację do stołówki oddalonej ok. 30 m od obozu. Patryk pozostał na warcie. Po powrocie z kolacji okazało się, że nie ma go w obozie. Na szlabanie przed obozem znajdował się napis „jestem w lesie ściecha”. Uczestnicy obozu udali się do lasu w poszukiwaniu Patryka. Po kilkunastu minutach jeden z nich przybiegł do obozu i poinformował o  odnalezieniu jego ciała. Obecny na obozie ratownik WOPR podjął niezwłocznie akcję reanimacyjną, która  była  kontynuowana przez funkcjonariuszy Policji oraz przybyłą na miejsce ekipę pogotowia ratunkowego.  Zakończyła się  jednak niepowodzeniem. 

          Z ustaleń śledztwa wynika, iż przyczyną śmierci Patryka był ucisk pętli wisielczej na narządy szyi, który spowodował ostrą niewydolność oddechowo-krążeniową.  

         W toku prowadzonego w tej sprawie przez Prokurature Rejonowa w Pucku postępowania nie stwierdzono aby do śmierci Patryka przyczyniły  się inne osoby - nie była ona skutkiem tak  działania,  jak  zaniechania innych. Ustalenia te  dały podstawę do  umorzenia postepowania  wobec stwierdzenia, iż czyn nie zawiera znamion czynu zabronionego.   

Prokurator Rejonowyw Pucku 

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku © 2006 - 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone