Strona główna

2012-02-14 12:03

         20 lutego 2012 roku rozpoczyna się  Tydzień Pomocy Ofiarom  Przestępstw. Celem obchodów,  jak co roku  jest  zwrócenie szczególnej uwagi  na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.  

          W dniach od 20  do 24 lutego  2012 roku  zainteresowani  będą mogli uzyskać informacje dotyczące przysługujących pokrzywdzonym uprawnień  oraz sposobu załatwienia sprawy.

        W tych dniach w  Prokuraturze  Okręgowej w Gdańsku w godzinach od 9.00 do 14.00 oraz  we wszystkich jednostkach Prokuratur Rejonowych okręgu gdańskiego w godzinach od 7.30 do 15.30 będą dyżurowali wyznaczeniu prokuratorzy, z którymi będzie  można spotkać się  i porozmawiać.  Adresy oraz telefony kontaktowe wszystkich prokuratur dostępne są na stronie internetowej  Prokuratury Okregowej w Gdańsku : www. gdansk.po.gov.pl .  

       Obchody mają  charakter edukacyjny. W tym roku  pragniemy szczególnie zwrócić uwagę na  prawne możliwości uzyskania przez osoby uprawnione  kompensaty państwowej. Odpowiedzi  na pytania  co to jest kompensata,  kto może złożyć wniosek o jej przyznanie  i gdzie  oraz  w związku z jakimi  przestępstwami ,  będzie można uzyskać podczas  spotkań z prokuratorami .   

           

      Oprócz dyżurów, jakie będą w tych dniach  pełnili  prokuratorzy w siedzibach Prokuratur, wyznaczeni prokuratorzy będą równie dyżurowali  w siedzibie Poradni Kryzysowej  w Gdańsku przy ul.   Piramowicza 3/ 1 w godzinach od 14.00 do 16.00.

 

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

 

Grażyna Wawryniuk            

Rzecznik Prasowy

Prokuratury Okręgowej w Gdańsku  

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku © 2006 - 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone