Strona główna

2008-05-15 14:11

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku zakończyła postępowanie w sprawie V Ds. 91/06 dot. zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się kradzieżami samochodów , skierowaniem  do Sądu Okręgowego w Gdańsku aktu oskarżenia, którym objęto dwóch oskarżonych :

- Jakuba S.

 - Leszka B.

 

Wymienionym zarzucono udział w okresie od sierpnia do października 2005 roku w Gdańsku , wspólnie z innymi osobami w zorganizowanej   grupie  mającej na celu kradzieże  różnych rzecz, w szczególności samochodów, zbywanie ich w celu osiągnięcia korzyści majątkowej  i żądania korzyści majątkowych w zamian za zwrot  skradzionych uprzednio samochodów, tj. przestępstwo z art. 258 § 1 kk. 

Jakubi S. zarzucono w ramach grupu przestępczej udział w   czterech przestępstwach mających polegać na kradzieży  samochodów  , tj. przestępstwa z  art. 279 § 1 kk i z art. 278 § 1 kk oraz popełnienie przestępstwa mającego polegać na  udzieleniu  pomocy  do zbycia  samochodu pochodzącego  z kradzieży   , tj. przestępstwo z art. 291 § 1 kk. 

Leszkowi B.  zarzuconow ramach grupy przestępczej udział w  pięciu  przestępstwach mających polegać na kradzieży  samochodów  , tj. przestępstwa z  art. 279 § 1 kk i z art. 278 § 1 kk oraz popełnienie  czterech przestępstw  mających polegać na udzieleniu  pomocy  do zbycia  samochodów pochodzących   z kradzieży   , tj. o przestępstwo z art. 291 § 1 kk. 

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku © 2006 - 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone