Strona główna

2008-05-19 12:27

 

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku zakończyła postępowanie w sprawie  VI Ds. 1/08 skierowaniem do Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe w Gdańsku aktu oskarżenia wobec Arkadiusza P.  

 

Wymienionemu zarzucono :

  •  posiadanie w okresie od stycznia do października 2006 roku  w Gdyni w celu osiągnięcia korzyści majątkowej komputera wraz z oprzyrządowaniem , będącym urządzeniem  niedozwolonym i rozpowszechnianie  sygnału CANAL + Cyfrowy bez zgody upoważnionego usługodawcy , tj. przestępstwo z art. 7 ust. 1 ustawy  z dnia 05 lipca 2002 roku o ochronie niektórych usług  świadczonych droga elektroniczną  lub polegających na dostępie warunkowym ( zagrożone grzywną , karą ograniczenia wolności  lub pozbawienia wolności do roku  ) ,
  • nabycie w nieustalonym okresie do października 2006 roku w Gdańsku  szeregu programów komputerowych na szkodę firm : Ahead Software, Sisoftware, Microsoft Corporation, Corel Corporation, Young Digital Polska, Wydawnictwa Naukowego PWN SA oraz Ontrack Poland, które zostało zakwalifikowane jako wypadek mniejszej wagi, tj. przestępstwo  z ar. 291 § 2 kk w zb z art. 293 § 1 kk w zw z art. 11 § 2 kk ( zagrożone karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku )  ,
  • nabycia w nieustalonym okresie do 11 października 2006 roku w Gdyni  od nieustalonych osób szeregu utworów muzycznych, filmowych oraz gier komputerowych, czym działał  na szkodę szeregu twórców , tj. przestępstwo z art. 118 ust. 3 ustawy z dnia  04 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (zagrożone karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat dwóch ).

Wymieniony w toku postępowania przygotowawczego przyznał się do popełnienia zarzuconych mu przestępstw oraz złożył  wniosek o dobrowolne poddanie się karze w trybie art.335 § 1kpk.

      

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku © 2006 - 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone