Strona główna

2013-05-10 08:45

          Prokuratura Okręgowa w Gdańsku przedstawiła  kolejnej osobie zarzut popełnienia przestępstwa w sprawie dotyczącej spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu u obywatelki Szwecji.         

           Leszkowi K. jako pełniącemu w okresie od grudnia 2009 roku do sierpnia 2010 roku obowiązki Dyrektora Naczelnego w Pomorskim Centrum Traumatologii w Gdańsku  oraz jako lekarzowi, na którym ciążył obowiązek zapewnienia opieki   nad  pacjentem,  zarzucono niedopełnienie obowiązków, przez co nieumyślnie naraził pacjentkę, która w dniu 2.08.2010 roku poddała  się zabiegowi z zakresu chirurgii plastycznej na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Niedopełnienie obowiązków polegało  na nie zagwarantowaniu  prawidłowej opieki medycznej  pooperacyjnej, w tym lekarskiej  pacjentom komercyjnym. 

             Przestępstwo  to zakwalifikowane z  art. 160 § 2 kk w zw  z art. 160 § 3 kk w zb z art.  231 § 1 kk zagrożone  jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Czynności z udziałem podejrzanego zostały wykonane  9.05.2013 r. Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzuconego mu przestępstwa. Złożył obszerne wyjaśnienia.        

            Wcześniej w tej sprawie zarzut nieumyślnego spowodowania u pokrzywdzonej ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przedstawiono dwóm pielęgniarkom z Oddziału Chirurgii Naczyń Pomorskiego Centrum Traumatologii w Gdańsku , na którym  została  ona  umieszczona  po zbiegu operacyjnym oraz zarzut nieumyślnego narażenia na bezpośrednie  niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu  lekarzowi anestezjologowi, który znieczulał  pokrzywdzoną  do  zabiegu. 

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku © 2006 - 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone