Strona główna

2013-10-10 12:13

        Prokuratura Rejonowa w Pruszczu Gdańskim prowadzi postępowanie przeciwko mężczyźnie podającemu się za zawodowego fotografa.  Zarzucono popełnienie przestępstwa wielokrotnego  gwałtu oraz pozbawienie pokrzydzonej wolność.  

      Zainteresowana modelingiem dziewczyna,  za pośrednictwem jednego z portali internetowych nawiązała kontakt z mężczyzną, który podawał się za zawodowego, uznanego fotografa. Zaproponował jej udział w sesji fotograficznej o charakterze erotycznym.  Za udział w sesji  miała otrzymać wynagrodzenie. Zdjęcia miały zostać zaprezentowane na konkursie fotografii erotycznej w Hiszpanii.  

       W dniu 3 sierpnia 2013 r. pokrzywdzona przyjechała do Straszyna, gdzie miało mieścić się studio fotograficzne. Mężczyzna zaprowadził ją do jednego z mieszkań, gdzie podpisała umowę o wykonanie zdjęć. W pewnym momencie mężczyzna zabrał kobiecie telefon komórkowy. Gdy chciała  mu go odebrać, zaczął ją dusić. Następnie używając przemocy i gróźb, wielokrotnie doprowadził ją do obcowania płciowego. Kobieta była przetrzymywana przez mężczyznę do 5 sierpnia 2013 r.,kiedy  to  pozwoli jej  opuścić mieszkanie.

       Sprawca został zatrzymany następnego dnia. 

       Przedstawiono mu zarzut popełnienia przestępstwa z  art. 197 § 1 k.k. w zw. z art. 12 k.k. w zb. z art. 189 § 1 k.k. w zw. z art. 11 § 2 k.k. Przesłuchany w charakterze podejrzanego nie przyznał się do jego popełnienia.

        Na wniosek prokuratora Sąd tymczasowo aresztował  podejrzanego na okres 3 miesięcy. Zarzucone podejrzanemu przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności od lat 2 do 12. 

       W mieszkaniu podejrzanego zabezpieczono sprzęt komputerowy oraz fotograficzny, w którym ujawniono szereg zdjęć o charakterze erotycznym z udziałem  młodych kobiet. W sprawie prowadzone są czynności,  których celem  między innymi  jest ustalenie, czy podejrzany mógł dopuścić się podobnych czynów na szkodę innych kobiet.   

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku © 2006 - 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone