Strona główna

2013-10-25 13:18

       W dniu 16 września 2013 r. Kapituła  Konkursu Prokurator Roku ogłosiła  trójkę finalistów, wśród których  znalazł się  prokurator  Sławomir Dzięcielski.    

     Jego kandydaturę zgłosili koledzy z Prokuratury Rejonowej  w Gdyni. Docenili  wysoki stopień wiedzy prawniczej  swojego kolegi, w tym z  takich dziedzin  prawa jak  konstytucyjne, europejski, cywilne i administracyjne. Dostrzeżono jego zaangażowanie w pracę i systematyczne podnoszenie kwalifikacji zawodowych. Wiedzę oraz doświadczenie zawodowe wykorzystał w przygotowaniu oraz prowadzeniu autorskich wykładów w Wyższej Szkole Społeczno – Ekonomicznej w Gdańsku, jak również  publikując artykuły  w Przeglądzie  Naukowym  szkoły.  Jest osobą angażującą  się również społecznie.

          Sławomir Dzięcielski aplikację prokuratorską  odbył w latach 2003-2006 w byłej Prokuraturze Rejonowej Gdańsk-Południe w Gdańsku  oraz Gdańsk-Wrzeszcz w Gdańsku.  

          Nominację  na asesora otrzymał  16 lipca 2007 roku, a na prokuratora  5 marca 2010 roku.   

        Decyzją Prokuratora  Generalnego, z dniem 1 lipca  2013  został powołany do pełnienia  funkcji  Zastępcy Prokuratora Rejonowego w Pucku. Prokuratorzy okręgu gdańskiego serdecznie gratulują swojemu koledze.  

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku © 2006 - 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone