Strona główna

2013-11-15 13:56

        Prokuratora Okręgowa w Gdańsku  trzem osobom zarzuciła popełnienie przestępstwa  płatnej  protekcji, tj. popełnienie przestępstwa z art. 230 § 1 kk.

       Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest od września 2013 r. Jedną z osób podejrzanych  jest  urzędniczka Urzędu  Miejskiego w Gdańsku pełniąca swoje obowiązki w Wydziale Gospodarki Komunalnej. Przedstawiała się jako osoba mająca możliwości załatwiania formalności związanych z pozyskaniem lokali znajdujących się  w zasobach Gminy lub TBS.  W zamian za korzyść majątkową podjęła się załatwienia przydziału, poza kolejnością  dwóch  lokali. Łącznie przyjęła korzyści majątkową w kwocie 128 tysięcy złotych. W procederze tym uczestniczyli członkowie jej rodziny, którzy również powoływali się na wpływu w instytucji samorządowej. Jedno z nich pośredniczyło w przekazaniu urzędniczce  pieniędzy.

     Na wniosek prokuratora Sąd tymczasowo aresztował dwoje podejrzanych, w tym urzędniczkę. Podejrzani ci nie przyznali się do popełnienia zarzuconych  im przestępstw.

        Przestępstwo z art. 230 § 1 kk zagrożone jest karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.  

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku © 2006 - 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone