Strona główna

2008-06-11 14:40

Wydział V Śledczy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku nadzoruje postępowanie przygotowawcze w sprawie wprowadzenia do obrotu środków odurzających i psychotropowych.  

W wyniku prowadzonej przez Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku operacji specjalnej w ramach rozpracowywania  grupy przestępczej prowadzącej działalność m.in. na terenie Gdańska,   zatrzymano pięć osób podejrzewanych o udział w handlu środkami odurzającymi i psychotropowymi.

Czterem osobom,  tj. Bartoszowi L.,  Patrycjuszowi Z. , Krzysztofowi K. oraz Dawidowi Sz. przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa z art. 56 ust. 1 i 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii ( zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności ) , obejmujące wprowadzenie do obrotu środków odurzających i psychotropowych w łącznej wysokości 5,23 kg haszyszu i 18.001 tabletek extazy wartości 60 000 euro .

Na wniosek Prokuratury Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe w Gdańsku zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesiecy.   

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku © 2006 - 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone