Strona główna

2014-03-11 14:27

      Miedzy innymi zarzuty usłyszało dwóch funkcjonariuszy  Służby Więziennej   oraz  jeden z osadzonych.  

         Jeden z tych funkcjonariuszy brał udział w przekazaniu osadzonemu paczki zawierającej substancje psychotropowe, w tym amfetaminę.    Ustalano,  że  osadzony  dysponował danymi  dotyczącymi konta osobistego  funkcjonariusza. Dane te  przekazał innej osobie.  Po otrzymaniu paczki wydał polecenie dokonania z posiadanego subkonta, przelewu na konto tej osoby, która następnie  przelała pieniądze na konto funkcjonariusza.  Ujawniono, że w ten sposób dokonano przekazania funkcjonariuszowi   kilka tysięcy złotych.  

        Osadzonemu, osobie, która brała udział w przekazaniu pieniędzy oraz  funkcjonariuszowi  zarzucono  popełnienie  przestępstwa  korupcyjnego, to jest udzielenia korzyści majątkowej ( przestępstwo z art. 229 § 1 k.k. ) oraz  przyjęcia korzyści majątkowej  ( przestępstwo z art. 228 § 1 i 3 k.k.).

        Obu funkcjonariuszom oraz osadzonemu zarzucono również udział w obrocie znaczną ilością środków psychotropowych, to jest popełnienie  przestępstwa z art. 53 ust. 1 i 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.  Podejrzanym  grozi do 10 lat pozbawienia wolności.  

        Wobec dwóch podejrzanych prokurator skierował do sądu wniosek o tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.  Na chwilę obecną sąd pozytywnie rozpoznał jeden wniosek. Prokuratura czeka na rozpoznanie drugiego wniosku.

 

 

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku © 2006 - 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone