Strona główna

2014-06-26 14:44

         Dwóm mężczyznom zatrzymanym w dniu 24 czerwca 2014r. dwóm prokurator przedstawił zarzuty popełnienia  przestępstwa sutenerstwa z art. 204 § 3 k.k. w zb. z art. 204 § 2 k.k. w zw. z art.11 § 2 k.k. 

          Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuraturę Rejonowej Gdańsk-Wrzeszcz w Gdańsku i zostało zainicjowane ustaleniami dokopanymi w ramach innego postępowania.

           Artur W. oraz  Maciej Z. w  okresie od 2008r. do początku 2013r. wynajmowali na terenie Gdańska mieszkania. Mieszkania te  udostępniali kobietom w celu uprawiania prostytucji. Jedna z  nich była małoletnia. Od kobiet pobierali połowę pieniędzy otrzymanych przez nie od klienta. Były to kwoty nie mniejsze  niż 50 złotych. Z szacunkowych danych wynika, że z procederu tego obaj odnieśli korzyść w kwocie co najmniej 30 000 zł. Kolejne 30 000 złotych  uzyskał Artur W.

          W związku z  zeznaniami  świadków, z których wynikało, że podejrzani posiadali środki odurzające oraz broń palną, dokonano przeszukania należnych do nich lokali mieszkalnych oraz użytkowanych samochodów. Nie ujawniono  środków odurzających. Ujawniono natomiast i zabezpieczono rewolwer,  prawdopodobnie tzw. straszak.

           Obaj przesłuchani przyznali się do czerpania korzyści majątkowych z prostytucji, kwestionując jej wysokość. Zaprzeczyli aby zatrudniali osobę małoletnią.

         Wobec obu podejrzanych  prokurator zastosował  środki zapobiegawcze wolnościowe w  postaci dozoru Policji, poręczenia majątkowego w kwocie po 10 000 złotych oraz zakazu kontaktowania się ze świadkami.

             Zarzucone podejrzanym przestępstwo zagrożone jest karą od roku do 10 lat pozbawienia wolności. 

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku © 2006 - 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone