Strona główna

2014-06-30 08:37

         112 osób na kwotę przekraczającą 105 tysięcy złotych zostało oszukanych przez właściciela sklepu  internetowego littlebaby.pl

        Za pośrednictwem sklepu internetowego littlebaby.pl Paweł  B.  oferował  do sprzedaży wózki, zabawki oraz inne produkty przeznaczone dla dzieci.  112 osób, które  dokonało  płatności  na wskazane przez niego  konto,  nie otrzymało zamówionego  towaru. Wymieniony nie podjął żadnych czynności zmierzających do realizacji  zmówień, jak również nie zwróciła wpłaconych  pieniędzy. 

       Dokonane w toku postępowania ustalenia  wykazały, że  nie miał zamiaru wywiązać  się ze swojego zobowiązania. A zatem działał  z góry powziętym zamiarem  oszukania  klientów.  W okresie od grudnia 2012 roku do października 2013 roku doprowadził  pokrzywdzonych do niekorzystnego rozporządzenia  mieniem  w łącznej  kwocie przekraczającej 105 tysięcy złotych.

      Pawłowi B. zarzucono popełnienie przestępstw z art. 286 § 1 k.k. Przesłuchany w charakterze podejrzanego  nie przyznał się do ich popełnienia.

      Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Śródmieście w Gdańsku skierowała przeciwko Pawłowi B. akt oskarżenia  do Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe w Gdańsku.  

     Przestępstwo z art. 286 § 1 k.k. zagrożone jest karą  do 8 lat pozbawienia wolności.

     W związku z działalnością  Pawła B. w ramach sklepu internetowego littlebaby.pl  Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Śródmieście w Gdańsku prowadzi kolejne postępowanie. 

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku © 2006 - 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone