Strona główna

2014-08-29 13:28

      Prokuratora Rejonowa w Gdyni oskarżyła 9 osób w związku z wydarzeniami  z  listopada  2013 roku  na  stadionie miejskim  w Gdyni.          

        Do zdarzenia doszło w trakcie meczu piłki nożnej pomiędzy drużynami  Arka Gdynia i Chojniczanka Chojnice. Znajdujących się w sektorze dla gości 8 kibiców Chojniczanki rzucało połamanymi fragmentami krzesełekw kierunku sektora kibiców Arki  oraz  płyty  boiska. Jedna osoba z sektora kibiców Arki rzucała połamanymi krzesełkami w kierunku kibiców Chojniczanki. Takie zachowanie powodowało zagrożenie dla zdrowia lub bezpieczeństwa osób przebywających na stadionie.

        9  pseudokibicom zarzucono popełnienie przestępstwa z art. 60 ust. 2  ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, w tym dwóm  również  z art. 60 ust. 4 tej ustawy. Mieli bowiem na głowach czapki typu kominiarka w celu  utrudnienia lub uniemożliwienia ich rozpoznania. Tym dwóm oskarżonym grozi kara grzywny w wysokości nie mniejszej niż 240 stawek dziennych, kara ograniczenia wolności  lub pozbawienia wolności do lat 5. Pozostałym grozi  kara grzywny w wysokości  nie mniejszej niż 120 stawek dziennych, kara ograniczenie wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

      W przypadku skazania za czyny z art. 60  ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych Sąd orzeka zakaz wstępu na imprezy masowe.

       W toku postępowania przygotowawczego 5 oskarżonych  przyznało się do popełnienia zarzuconych im przestępstw.

       Akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany do Sądu Rejonowego w Gdyni II Wydział Karny.      

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku © 2006 - 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone