Strona główna

2015-01-26 16:23

    Prokuratura Okręgowa w Gdańsku   kolejnym osobom  przedstawiła zarzuty w sprawie dotyczącej działalności   PKF Skarbiec, obecnie Pożyczka Gotówkowa.  

     Zarzutami objęto prezesa i wiceprezesa zarządu spółki.  Tomaszowi R.  i Rafała G. prokurator zarzucił doprowadzenie  wspólnie i w porozumieniu szeregu osób, nie mniej niż 68 tysięcy,  do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie nie mniejszej niż 179 milionów 200 tysięcy złotych. Podejrzani do procederu wykorzystali działalność spółki prowadzonej za pośrednictwem biur rozmieszczonych na terenie kraju.  Wprowadzając  w błąd   klient  co do zamiaru udzielenia im pożyczki, po zawarciu przedwstępnych umów, przyjęli od nich opłaty przygotowawcze, wywołując jednocześnie u nich przekonanie, że pożyczki zostaną im udzielone,  przy czym takiego zamiaru nie mieli, jak i nie byli w stanie  go zrealizować.   Zarzuty obejmują działalność podejrzanych w okresie od  3 sierpnia 2004 roku do 6 listopada 2014 roku.

     Tomasz R . i Rafał G. przesłuchani w charakterze podejrzanych  nie przyznali się do popełnienia zarzuconego im przestępstwa. Obaj złożyli wyjaśnienia.

      Prokurator podjął decyzję o skierowaniu  do Sądu Rejonowego Gdańsk wniosku o zastosowanie wobec obu podejrzanych  tymczasowego aresztowania.         

      Kwota na jaką  klienci spółki zostali doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenie  stanowi  mienie znacznej wartości. Z dokonanych ustaleń wynika, że podejrzani działali w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, czyniąc sobie z procederu stałe źródło dochodu. Zarzucone  im  przestępstwo, zakwalifikowane z art. 286 § 1 w zw. z art. 294 § 1 k.k. w zw. z art. 12 k.k. w zw. z art. 65 §1 k.k.,  zagrożone jest karą  do 15 lat pozbawienia wolności. 

     W sprawie dotyczącej działalności spółki Skarbiec, obecnie Pożyczka Gotówkowa,  zarzuty doprowadzenia jej klientów  do niekorzystnego doprowadzenia mieniem, to jest  popełnienie przestępstwa z art. 286 § 1 k.k. Wcześniej przedstawiono 8 osobom – pracownikom  poszczególnych biur  na terenie kraju.   

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku © 2006 - 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone