Strona główna

2015-03-27 14:21

         Skierowanym przez Prokuraturę Rejonową Gdańsk Pruszcz w Gdańsku aktem oskarżenia objęte zostały dwie osoby.         

         W dniu 12 grudnia 2014 r.  funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego w miejscowości Kiezmark zatrzymali dwóch mężczyzn poruszających się samochodem marki Renault Megane Scenic. Kierującym był Adam Rz. Samochód posiadał specjalne skrytki, w których ujawniono środki odurzające  w postaci marihuany  o łącznej masie 4732,20 gramów. Stanowi to  znaczną ilość i odpowiada od 4732 do 15774 działek handlowych.            

        Jak ustalono,  Adam Rz.   ujawnione  w jego samochodzie środki odebrał  tego dnia od mężczyzny w trakcie wcześniej umówionego spotkania. Miało ono miejsce na zjeździe drogi S8 w kierunku miejscowości Mostówka w województwie mazowieckim. 

      U pasażera Piotra W. ujawniono 1,13 grama  amfetaminy  odpowiadającej  od 9 do 14 działek  handlowych oraz 2,10 grama mieszaniny amfetaminy z kokainą, stanowiącą bliżej nieokreśloną ilość działek  handlowych.

        Adamowi Rz. zarzucono udział  w obrocie znaczną ilością środków odurzających w postaci ziela konopi innych  niż włókniste, to jest popełnienie przestępstwa z art. 56 ust. 1 i 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do popełnienia zarzuconego mu przestępstwa. Na wniosek prokuratora Sąd tymczasowo aresztował  podejrzanego.  Grozi mu kara  od lat 2 do 12  pozbawienia wolności.

      Piotrowi W. zarzucono posiadanie środków odurzających w postaci amfetaminy i mieszaniny amfetaminy z kokainą, to jest popełnienie przestępstwa z art. 62 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do jego popełnienia. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środki w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 3000 złotych,  dozoru Policji oraz zakazu opuszczania kraju. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

       Akt oskarżenia został skierowany 25 marca 2015 r.do Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe w Gdańsku.

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku © 2006 - 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone