Strona główna

2015-04-30 13:03

        Prokuratura Okręgowa w Gdańsku  nadzoruje  postępowanie dotyczące wzięcia zakładnika w  celu określonego działania, to jest o czyn z art. 252 § 1 k.k.  Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest od 24 kwietnia 2015r.

     Policja  i prokuratura  o zdarzeniu zostały powiadomione  przez pokrzywdzoną  kobietę. Była  ona przetrzymywana w  jednym z gdańskich mieszkań w celu zmuszenia jej oraz innej osoby do określonego zachowania . W okresie przetrzymywania zmuszono kobietę między innymi do  zarejestrowania na swoje dane działalności gospodarczej. Celem sprawców było również zmuszenie innej osoby do zapłaty 5000 złotych. Kobiecie udało się samej uwolnić. 

     W procederze udział brało kilka osób. W wyniku intensywnie prowadzonych czynności, w krótkim czasie od zdarzenia,  funkcjonariusze CBŚP w Gdańsku zatrzymali trzy osoby, w tym w dniu 29.04.2015r. dwóch mężczyzn. Obu 30.04.2015r.  prokurator  przedstawił zarzut popełnienia przestępstwa z art. 252 § 1 kk.

      Wcześniej  taki sam zarzut usłyszała kobieta, w mieszkaniu której przytrzymywana była pokrzywdzona. Podejrzani nie przyznają się  do popełnienia zarzuconego  im przestępstwa. Podejrzana  przebywa w areszcie.

       Wobec obu podejrzanych   prokurator  skierował   do Sądu wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztowania.  

        Przestępstwo  to zagrożone jest karą od 3 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku © 2006 - 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone