Strona główna

2015-10-08 13:43

    

         Od kilku lat  październik jest miesiącem,  w którym zwraca się uwagę na mediację  jako drogę do rozwiązywania konfliktów.  

        W dniach od 12 do 17 października 2015r. obchodzimy Tydzień Mediacji. Międzynarodowy Dzień Mediacji  w tym  roku będzie obchodzony 15 października.

        Masz prawo do Mediacji to  hasło   tegorocznych  obchodów.  Mediacja to próba dobrowolnego  doprowadzenia  do ugodowego,  zadawalającego obie  strony rozwiązania konfliktu  w drodze  negocjacji. Negocjacje  prowadzone  są przy  udziale   neutralnej osoby wobec stron i konfliktu.  Takimi osobami są mediatorzy, którzy  wspierają przebieg negocjacji, łagodzą  napięcia  i  pomagają  w wypracowaniu przez strony konfliktu porozumienia.

        Masz prawo do mediacji. Nie wszystkie  sprawy muszą kończyć się  w sądzie. 

        Osoby chcące uzyskać szczegółowych informacji na temat tej instytucji, w tym możliwości skorzystania z niej w ramach postępowania przygotowawczego,  mogą  w tych dniach  zgłosić się  do wszystkich prokuratur rejonowych okręgu gdańskiego, gdzie  w godzinach urzędowania prokuratorzy  będą udzielali  informacji.

      Na stronie internetowej Prokuratury Okręgowej w Gdańsku  www.prokuratura.gda.pl  w zakładce „ przydatne linki „ zamieszczona jest informacja  dotycząca  list  mediatorów. 

 

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku © 2006 - 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone