Strona główna

2015-10-15 14:35

       Prokuratura Okręgowa w Gdańsku skierowała w tej sprawie akt oskarżenia do Sądu  Okręgowego w Gdańsku.   

      Policja  i prokuratura  o zdarzeniu zostały powiadomione  przez pokrzywdzoną  kobietę,  której udało się  uwolnić.   

       Jak ustalono, sprawcy grożąc przedmiotem przypominającym broń oraz paralizatorem  zmusili ją do wejścia do samochodu. Została zabrana do jednego z mieszkań na terenie Gdańska. W mieszkaniu   przetrzymywana  była od 16 do 19 kwietnia 2015 roku. W tym czasie  została zmuszona do zarejestrowania na swoje dane działalności gospodarczej oraz założenia rachunku bankowego. Uprawniał on  do  uzyskania terminalu płatniczego. Sprawcy zmusili również partnera  pokrzywdzonej  do zapłaty 5000 złotych.    

       W wyniku intensywnych czynności, w krótkim czasie od zdarzenia, funkcjonariusze CBŚP w Gdańsku  zatrzymali trzy z czterech osób biorących w nim udział.

       Aktem oskarżenia trzem mężczyznom oraz jednej kobiecie zarzucono popełnienie wspólnie i w porozumieniu przestępstwa z art. 252 k.k. Przestępstwo to zagrożone jest karą od 3 lat pozbawienia wolności.               

     Oskarżeni  nie przyznają się do popełnienia zarzuconego im przestępstwa.                                                                                              

    W toku postępowania przygotowawczego wobec wszystkich podejrzanych stosowano środki zapobiegawcze, w tym wobec trzech areszt, a wobec jednej dozór Policji.  Dwie osoby przebywają w areszcie. W stosunku do jednej, zastosowany pierwotnie areszt, zamieniono na dozór Policji oraz zakaz opuszczania kraju.       

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku © 2006 - 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone