Strona główna

2015-12-01 08:38

        O umyślne  spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym  oraz prowadzenie pojazdu pod wpływem środka odurzającego, to jest o popełnienie przestępstw z art., 177 § 2 k.k. w zw. z art. 178 § 1 k.k. oraz art. 178 a § 1 k.k.   oskarżyła  Artura  W.   Prokuratura Rejonowa Gdańsk Wrzeszcz w Gdańsku .         

       Do zdarzenia doszło 25 kwietnia 2015r. w Gdańsku na ul. Grunwaldzkiej. Artur W. jechał  lewym pasem  w kierunku Sopot. Jak  ustalono, poruszał się z  nadmierną prędkością, nie mniejszą niż 80 kilometrów na godzinę.  Prędkość ta spowodowała, że  stracił panowanie na podjazdem.  Przejechał  gwałtownie z lewego pasa  przez pas  środkowy , a następnie  uderzył  prawym  bokiem,   w  jadący  w sposób prawidłowy  prawym pasem samochód m-ki Citroen. W wyniku uderzenia Citroen został zepchnięty z jezdni w prawo. Siła uderzenia był tak duża, że przełamując słupki odgradzające ulicę  od ścieżki rowerowej,  samochód ten  wjechał na nią, potrącając   poruszających  się nią rowerzystów.

         W wyniku rozległych  obrażeń ciał  jedna   kobieta  poniosła śmierć. Obrażenia jakich doznała druga kobieta spowodowały chorobę realnie zagrażającą życiu.             

         Jak wynika z opinii toksykologicznej Artur W.  prowadził pojazd   będąc pod wpływem środka odurzającego -  kokainy. Jest to okoliczność, która ma wpływ na wymiar kary. Grozi mu  do 12 lat pozbawienia wolność.         

       Przesłuchany  w  toku  postępowania przygotowawczego Artur W. nie przyznał  się do popełnienia  zarzuconych  mu przestępstw.  Sąd, na wniosek prokuratora tymczasowo aresztował  Artura W.

        Akt oskarżenia w tej sprawie  został skierowany do  Sądu Rejonowego Gdańsk-Północ w Gdańsku .  

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku © 2006 - 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone