Strona główna

2015-12-15 09:17

           Prokuratura Rejonowa Gdańsk -Oliwa w Gdańsku  skierowała do Sądu wniosek o umorzenie postępowania przygotowawczego przeciwko Mariuszowi  L.  

        Mariuszowi L. zarzucono dokonanie w dniu 16 kwietnia 2015 r. w Gdańsku zabójstwa  swojej 5 letniej  córki  Mileny.   

       Powołani w sprawie biegli rozpoznali u podejrzanego ostro przebiegające, głębokie zaburzenie psychotyczne.  Zaburzenie to spowodowało, że w chwili czynu Mariusz L. był niepoczytalny. Nie miał możliwości rozpoznania jego znaczenia i pokierowania swoim postępowaniem.

        Zaburzenie było  związane z przyjmowaniem  przez podejrzanego środków odurzających.  Miało charakter choroby psychicznej, a nie odurzenia po środkach odurzających. Podejrzany nie mógł przewidzieć jego wystąpienia.   

       Biegli stwierdzili również, że z uwagi na obecny stan zdrowia psychicznego, występuje wysokie ryzyko ponownego  popełnienia przez Mariusza L. czynu o znacznej społecznej szkodliwości. W związku z tym wymaga leczenia w warunkach zamkniętych.

       Wniosek o umorzenie postępowania przygotowawczego i  zastosowanie   środka zabezpieczającego  został  skierowany  do Sądu Okręgowego  w Gdańsku.

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku © 2006 - 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone