Strona główna

2015-12-17 14:20

           W artykule prasowym pt.„ Zatoka świń, cd. Paragraf22, czyli dlaczego  adwokatowi warto było zmienić strony w trakcie gry”, autorstwa dziennikarzy  Bożeny  Aksamit oraz Piotra Głuchowskiego,  opublikowanym  w Gazecie Wyborczej  w dniu 16 grudnia 2015 r., jak i artykule pt. „A gdyby to była twoja córka?” autorstwa  tych samych dziennikarzy,  zamieszczonym  w  Magazynie  Reporterów DF w dniu 17.12.2015r., znalazły się  nieprawdziwe informacje.  

         Z ich treści wynika, że rodzice Anaid, którzy mają status pokrzywdzonych w sprawie śmierć córki oraz pełnomocnik ojca mają prawo wglądu do całości akt sprawy, w tym do części dotyczącej podejrzanego Krystiana  W.  

          W sprawie nadzorowanej przez Prokuraturę Okręgową w Gdańsku,  dotyczącej śmierć  Anaid  wyodrębnionym wątkiem, jest wątek  Krystiana W. Rodzice Anaid nie są  stroną w tej części sprawy, która dotyczy Krystiana W.  

         Przedstawicielowi pełnomocnika ojca Anaid do wglądu udostępniono tylko  materiał dowodowy związany  ze jej śmiercią. W  tym celu zastał  on  wyodrębniony   z całości  akt spawy.  Nie było w nim zeznań wskazywanych w artykule.            

          W dniu 30.11.2015r. do prokuratury wpłynęło pismo przedstawionego w artykułach  adwokata,  informujące  o   wypowiedzeniu  pełnomocnictwa.      

         Nie do prokuratury należy ocena  postawy etycznej pełnomocnika strony.  W sprawie tej, w stosownym czasie wystąpiono do Okręgowej Rady Adwokackiej w Gdańsku  o zajęcie w tym zakresie  stanowiska. 

 

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku © 2006 - 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone