Strona główna

2015-12-30 10:47

     Prokuratura Okręgowa w Gdańsku  kolejnym dwóm  osobom  przedstawiła zarzuty w sprawie dotyczącej działalności   PKF Skarbiec, obecnie Pożyczka Gotówkowa.  

        Zarzutami objęto Jarosława S. i  Tomasza Sz., dyrektora i wicedyrektora regionalnego spółki.  Jarosław S. i Tomasz Sz. byli uprawnieni do reprezentowania spółki oraz  koordynowali  pracą  kierowników  biur i  pracowników biur na terenie kraju. Prokurator zarzucił obu udział w procederze doprowadzenie szeregu osób, klientów spółki do niekorzystnego rozporządzenia mieniem.

       Czynności z udziałem podejrzanych  zostały przeprowadzone w dniu 18.12.2015 r.  Podejrzani złożyli obszerne wyjaśnienia.    

Prokurator  zastosował wobec podejrzanych  środki  zapobiegawcze w postaci dozoru Policji i zakazu opuszczania kraju.  

      Zarzucone im przestępstwo ,  zakwalifikowane   z art. 286 § 1 k.k. w zw. z art. 294 § 1 k.k. w zw. z art. 12 k.k. w zw. z art. 65 § 1 k.k., zagrożone jest karą  do 15 lat pozbawienia wolności.   

      W sprawie dotyczącej działalności spółki Skarbiec, obecnie Pożyczka Gotówkowa  zarzuty doprowadzenia jej klientów do niekorzystnego doprowadzenia mieniem   wcześniej przedstawiono dwóm członkom zarządu oraz 8 pracownikom  poszczególnych biur na terenie kraju.      

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku © 2006 - 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone