Strona główna

2016-06-16 14:23
Prokuratura Rejonowa Gdańsk – Oliwa w  Gdańsku w dniu 15.06.2016r. przedstawiła 70 – letniemu mężczyźnie zarzut usiłowania dokonania zabójstwa oraz spowodowania obrażeń realnie zagrażających życiu. Podejrzanemu przypisano sprawstwo w zakresie popełnienia czynu z art.13§1k.k. w zw. z art. 148§1k.k. w zb. z art. 156§1 pkt2 k.k. w zw. z art.11§2k.k. 

Do zdarzenia doszło w jednym ze sklepów na terenie Gdańska. Sprawca stojąc przy kasie, bez jakiejkolwiek ustalonej przyczyny, zaatakował stojącego za nim mężczyznę, ugodził go dwukrotnie nożem oraz usiłował zadać kolejny cios. Gdy pokrzywdzony wyrwał się napastnikowi, odszedł kilka kroków i upadł na podłogę, sprawca zapłacił za zakupione artykuły i usiłował oddalić się z miejsca zdarzenia. Pokrzywdzonemu, pomimo obecności podczas przedmiotowego zajścia wielu świadków, pomógł jedynie – jak ustalono – funkcjonariusz Straży Granicznej, będący poza służbą, który podjął także interwencję i zatrzymał sprawcę.

Podejrzany nie przyznał się do przedstawionego mu zarzutu, złożył wyjaśnienia sprzeczne z   poczynionymi w sprawie ustaleniami.

 

Prokuratura skierowała wniosek do Sądu o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Sąd w dniu 16.06.2016r. zastosował wnioskowany areszt.            

 

Rzecznik Prasowy

Prokuratury Okręgowej w Gdańsku

Tatiana Paszkiewicz

 

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku © 2006 - 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone