Strona główna

2016-07-13 13:44

Prokuratura Rejonowa w Gdyni, oceniając zgromadzony w sprawie materiał dowodowy, przedstawiła 35-letniemu mężczyźnie oraz 21 – letniemu mężczyźnie, przyjmując, że działali oni wspólnie i w porozumieniu, zarzuty pobicia dwóch pokrzywdzonych.

 

Jak ustalono jeden z napastników używał noża, natomiast drugi posługiwał się gazem łzawiącym.

Jeden z pokrzywdzonych został co najmniej dwukrotnie ugodzony nożem, co spowodowało obrażenia w postaci m.in. rany kłutej klatki piersiowej, stanowiące ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu.

Drugi pokrzywdzony został również ugodzony nożem, co zaś spowodowało obrażenia naruszające czynności narządów ciała na czas dłuższy niż 7 dni, a jednocześnie narażało w/w na cięższe obrażenia ciała.     

Prokuratura skierowała w stosunku do obu podejrzanych wnioski o zastosowanie środków zapobiegawczych w postaci tymczasowego aresztowania, uznając je za niezbędne dla zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania.

Sąd podzielając stanowisko Prokuratury zastosował wobec podejrzanych w sprawie areszty na okres trzech miesięcy.

Podejrzanemu, który biorąc udział w pobiciu używał noża, grozi kara pozbawienia wolności do lat 10, za m.in. zarzucone popełnienie czynu z art. 156§1pkt 2 k.k. Drugiemu z podejrzanych za wskazane w zarzucie przestępstwo z art. 158§2k.k. grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

 

Tatiana Paszkiewicz

Rzecznik Prasowy

Prokuratury Okręgowej w Gdańsku  

      

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku © 2006 - 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone