Strona główna

2016-08-01 11:43

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku nadzoruje śledztwo przedmiotem, którego jest dokonanie wewnątrzwspólnotowego nabycia z terytorium Hiszpanii na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej znacznej ilości środków odurzających w postaci ziela konopi innych niż włókniste o łącznej masie ponad 5.800gr.

Przemycana marihuana, ukryta w specjalnej skrytce przygotowanej w samochodzie, została zabezpieczona przez funkcjonariuszy CBŚP w Gdańsku. 

W sprawie przedstawiono dwóm mężczyznom – 56 letniemu oraz 38 letniemu – zarzuty popełnienia przestępstwa z art. 55 ust.1 i 3 ustawy z dnia 29 lipca2005r. o przeciwdziałaniu narkomanii, polegającego na dokonaniu wewntrzwspólnotowego nabycia z terytorium Królestwa Hiszpanii na terytorium Polski, znacznej ilości środków odurzających w postaci ziela konopi innych niż włókniste o łącznej masie ponad 5.800gr.  

W stosunku do obu podejrzanych prokuratura w celu zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, skierowała do Sądu wnioski o zastosowanie środków zapobiegawczych w postaci tymczasowego aresztowania. 

Sąd podzielił powyższe stanowisko, stosując wobec w/w areszty na okres 3 miesięcy. Przestępstwo zarzucone podejrzanym stanowi zbrodnię i zagrożone jest karą pozbawienia wolności, której dolna granica wynosi 3 lata.   

 

Tatiana Paszkiewicz

Rzecznik Prasowy

prokuratury Okręgowej w Gdańsku  

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku © 2006 - 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone