Strona główna

2016-08-08 08:18

Prokuratura Rejonowa Gdańsk – Oliwa w Gdańsku nadzoruje śledztwo, w toku którego zarzut zabójstwa przedstawiono 25-letniemu mężczyźnie.

Do zdarzenia doszło w mieszkaniu na jednej z gdańskich dzielnic. Sprawca wielokrotnie uderzał pokrzywdzonego pięścią w głowę oraz kopał go w głowę, czym spowodował liczne obrażenia. Napastnik oddalił się z miejsca zdarzenia, tego samego dnia został jednak zatrzymany.

Jak ustalono, w oparciu o wyniki sekcji zwłok, pokrzywdzony zmarł w następstwie narastającego krwiaka podtwardówkowego, współistniejącego z obrzękiem mózgu.  

Prokuratura podjęła decyzję o przedstawieniu sprawcy zarzutu popełnienia przestępstwa zabójstwa z art. 148§1k.k.

Podejrzany nie przyznał się do stawianego mu zarzutu. Dla zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, prokuratura wystąpiła do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec w/w środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd uwzględnił wniosek i zastosował areszt na okres trzech miesięcy.      

Sprawa jest w toku.

Zbrodnia zabójstwa z art. 148§1 k.k. zagrożona jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.

 

Rzecznik Prasowy

Prokuratury Okręgowej w Gdańsku

Tatiana Paszkiewicz  

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku © 2006 - 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone