Strona główna

2016-10-10 10:53

W dniu 7.10.2016r. w godzinach popołudniowych na ul. Warszawskiej w Kwidzynie doszło do postrzelenia 20-letniego mężczyzny, który po przewiezieniu do szpitala zmarł.

W efekcie realizowanych czynności procesowych oraz operacyjnych zostało zatrzymanych pięć osób.

Prokurator analizując poczynione w sprawie ustalenia, podjął decyzję o przedstawieniu trzem mężczyznom, w wieku od 20 do 22 lat, zarzutu dokonania – przyjmując, że działali wspólnie i w porozumieniu – zabójstwa pokrzywdzonego, który, jak wynika z pozyskanej opinii sądowo – lekarskiej, zmarł w następstwie rany postrzałowej brzucha.

Prokuratura wystąpiła w dniu 9.10.2016r. do Sądu z wnioskami o zastosowanie wobec wszystkich podejrzanych, jako środka zapobiegawczego, tymczasowego aresztowania, uznając, że powyższe jest niezbędne do zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania.

Sąd uwzględnił wnioski i zastosował areszty na okres trzech miesięcy.

Podejrzani nie przyznali się do stawianego im zarzutu, dwóch złożyło wyjaśnienia, natomiast jeden z podejrzanych początkowo odmówił składania wyjaśnień, po czym na posiedzeniu aresztowym także złożył wyjaśnienia.

Podejrzani to mieszkańcy Kwidzyna i okolic.    

Sprawa jest w toku, realizowane są dalsze czynności. Ustalany jest motyw działania sprawców, jednym z branych pod uwagę są porachunki pseudokibiców.

Zbrodnia zabójstwa z art. 148§1 k.k. zagrożona jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności. 

 

Rzecznik Prasowy

Prokuratury Okręgowej w Gdańsku

Tatiana Paszkiewicz  

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku © 2006 - 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone