Strona główna

2016-11-08 10:30

Prokuratura Rejonowa w Pucku, oceniając zgromadzony w sprawie materiał dowodowy, przedstawiła 55-letniemu mężczyźnie zarzut usiłowania zabójstwa.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Hel w nocy 6 listopada 2016r. Sprawca zaatakował pokrzywdzonego w miejscu jego zamieszkania. Używając noża podciął pokrzywdzonemu gardło, usiłując pozbawić go życia.  

Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia. Dzięki podjętym niezwłocznie przez Policję czynnościom doszło do ustalenia miejsca jego pobytu. Podczas zatrzymania sprawca stawiał opór, co skutkowało użyciem środków przymusu.   

W związku z powyższym podejrzanemu w dniu 7.11.2016r. w Prokuraturze Rejonowej w Pucku przedstawiono zarzuty usiłowania zabójstwa, a także użycia przemocy celem zmuszenia funkcjonariuszy Policji do odstąpienia od czynności zatrzymania.

Podejrzany nie przyznał się do stawianych mu zarzutów.

Prokuratura skierowała do Sądu wniosek o zastosowanie jako środka zapobiegawczego tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy, uznając, że jest to niezbędne dla zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania.

Sąd wyznaczył posiedzenia aresztowanie na dzień 8.11.2016r.

Zbrodnia zabójstwa zagrożona jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karą 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności. 

 

Rzecznik Prasowy

 

Prokuratury Okręgowej w Gdańsku

Tatiana Paszkiewicz 

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku © 2006 - 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone