Strona główna

2016-11-28 09:50

Prokuratura Rejonowa Gdańsk – Oliwa w Gdańsku przedstawiła 34 –letniemu mężczyźnie zarzuty – kradzieży, po uprzedni pokonaniu zabezpieczeń fabrycznych, samochodu o wartości około 20.000zł., a także czynnej napaści na pełniącego obowiązki służbowe funkcjonariusza Policji.

Do kradzieży samochodu doszło w jednej z gdańskich dzielnic, wieczorem 23.11.2016r.

Właściciel samochodu powiadomił Policję, która podjęła pościg za uciekającym skradzionym samochodem sprawcą. Policja dawała sygnały dźwiękowe i świetlne do zatrzymania, jednak kierowca nie reagował. Gdy jeden z funkcjonariuszy wysiadł z samochody, po zablokowaniu drogi, sprawca ruszył gwałtowanie w jego kierunku, próbując go staranować, po czym odjechał. Ostatecznie w/w porzucił samochód i w trakcie kontynuowania już pieszo ucieczki, został zatrzymany.   

Podejrzany – mieszkaniec powiatu chojnickiego – złożył wyjaśnienia, przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu kradzieży samochodu, natomiast nie przyznał się do zarzutu czynnej napaści.

W dniu 25.11.2016r. Prokuratura skierowała do Sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec podejrzanego na okres trzech miesięcy. Sąd uwzględnił wniosek stosując areszt.

Przestępstwo czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego (art.233§1k.k.) zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10, podobnie jak występek kradzieży z włamaniem (art.279§1k.k.).

 

Tatiana Paszkiewicz

Rzecznik Prasowy

Prokuratury Okręgowej w Gdańsku    

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku © 2006 - 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone