Strona główna

2016-12-05 12:35

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku w dniu 2.12.2016r., oceniając zgromadzony w toku postępowania materiał dowodowy, przedstawiła 64-letniemu mężczyźnie zarzut posiadania znacznej ilości – ponad 6 kg. amfetaminy, tj. popełnienia przestępstwa z art. 62 ust.2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Do zatrzymania w/w, mieszkańca woj. zachodniopomorskiego, doszło w dniu 30.11.2016r. na parkingu przy ul. Czyżewskiego w Gdańsku. Jednocześnie w tym miejscu zatrzymany został drugi mężczyzna, który po przesłuchaniu w charakterze świadka w dniu 2.1.2016r. został zwolniony.

W samochodzie, z którego korzystał podejrzany, ujawniono i zabezpieczono amfetaminę ujętą w zarzucie, a także substancję, która aktualnie podlega ocenie biegłego.  

Jak ustalono zatrzymani mężczyźni nie mieli żadnego związku z TVP.

Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia.

Prokuratura skierował do Sądu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd w dniu 3.12.2016r. zastosował areszt na okres 2 miesięcy.

Przestępstwo określone w art. 62 ust.2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii – polegające na posiadaniu, wbrew przepisom ustawy, znacznej ilości środków odurzających lub substancji psychotropowych, zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10. 

 

Tatiana Paszkiewicz

Rzecznik Prasowy

Prokuratury Okręgowej w Gdańsku    

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku © 2006 - 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone