Strona główna

2016-12-29 09:11

Prokuratura Rejonowa Gdańsk – Oliwa w Gdańsku zakończyła prowadzone śledztwo skierowaniem do Sądu Rejonowego Gdańsk – Południe w Gdańsku aktu oskarżenia przeciwko dwóm obywatelom Ukrainy.

 

28-latek oskarżony został o doprowadzenie małoletniej pokrzywdzonej do obcowania płciowego, przy wykorzystaniu jej stanu bezradności, spowodowanego spożytym alkoholem (tj. o przestępstwo z art. 198 k.k – zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 8). Drugi z mężczyzn 21-latek oskarżony został o doprowadzenie małoletniej do obcowania płciowego wykorzystując jej bezradność oraz stosując przemoc (tj. m.in. o czyn z art. 197§1 k.k., zagrożony karą pozbawienia wolności do lat 12).   

Do zdarzeń objętych zarzutami doszło w lipcu 2016r. w Gdańsku. 15-letnia pokrzywdzona poznała obu mężczyzn podczas pobytu na plaży, po czym udała się na umówione z nimi spotkanie, na którym obecnych było jeszcze kilka osób.

Jeden z oskarżonych nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, drugi zadeklarował przyznanie, obaj złożyli wyjaśnienia.

Wobec oskarżonych stosowane są środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania.    

 

Tatiana Paszkiewicz

Rzecznik Prasowy

Prokuratury Okręgowej w Gdańsku 

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku © 2006 - 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone