Strona główna

2017-01-10 08:57

Prokuratura Rejonowa Gdańsk – Oliwa w Gdańsku w dniu 5.01.2017r. przedstawiła 21-letniemu mężczyźnie zarzut znęcania się nad 2- letnim pokrzywdzonym – synem konkubiny podejrzanego.

Jak ustalono podejrzany w okresie od listopada 2016r. do stycznia 2017r. znęcał się nad pokrzywdzonym, m.in. bijąc go dłonią oraz pięścią po całym ciele, powodując liczne, podbiegnięcia krwawe o cechach różnoczasowego powstania.

Podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia.

Prokuratura skierowała do Sądu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy, który został uwzględniony.

Nadto w sprawie zarzuty znęcania się na pokrzywdzonym przedstawiono również 19-letniej matce chłopca, która – jak ustalono – w okresie od czerwca 2016r. do stycznia 2017r. m.in. popychała i szarpała w/wymienionego, jak również nie zapewniała mu należytej opieki 

Podejrzana nie przyznała się do zarzucanego jej czynu i złożyła wyjaśnienia.

Wobec podejrzanej prokurator zastosował –  jako środek zapobiegawczy – dozór policji połączony z zakazem kontaktowania się i zbliżania się do pokrzywdzonego.  

Zatrzymania w/wymienionych miało miejsce w dniu 4.01.2017r.

Prokuratura powiadomiła o zdarzeniach objętych postępowaniem Sąd Rodzinny, który podjął decyzję o umieszczeniu pokrzywdzonego w rodzinie zastępczej.

Przestępstwo fizycznego i psychicznego znęcania się (art.207§1k.k.) zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.   

 

Tatiana Paszkiewicz

Rzecznik Prasowy

Prokuratury Okręgowej w Gdańsku 

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku © 2006 - 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone