Strona główna

2017-03-07 12:03

Prokuratura Rejonowa w Kartuzach, biorąc pod uwagę zgromadzony materiał dowodowy, przedstawiła 21-letniemu mężczyźnie zarzut usiłowania dokonania zabójstwa 22-letniego pokrzywdzonego oraz spowodowania u pokrzywdzonego ciężkich obrażeń ciała.

Jak ustalono do zdarzenia doszło w dniu 4.03.2017r. ok. godz. 18.00 przy jednej z głównych ulic w miejscowości Gołubie (pow. kartuski).

 

Sprawca zaatakował pokrzywdzonego, ugodził go nieustalonym narzędziem w klatkę piersiową, powodując obrażenia stanowiące ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu. Z uwagi na szybkie udzielenie pokrzywdzonemu pomocy i przewiezienie do szpitala, nie doszło do jego zgonu.

Podejrzany zbiegł z miejsca zdarzenia, został jednak tego samego dnia zatrzymany przez funkcjonariuszy Policji.  

 

Prokurator wykonał czynności z udziałem podejrzanego w dniu 6.03.2017r. Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia.

W dniu 6.03.2017r. prokuratura skierowała wniosek do Sądu o zastosowanie wobec podejrzanego jako środka zapobiegawczego tymczasowego aresztowania.

 

Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotnego pozbawienia wolności.    

 

Tatiana Paszkiewicz 

Rzecznik Prasowy

Prokuratury Okręgowej w Gdańsku 

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku © 2006 - 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone