Strona główna

2017-03-08 10:01

Prokuratura Rejonowa w Pruszczu Gdańskim skierowała do Sądu Rejonowego Gdańsk – Północ w Gdańsku akt oskarżenia przeciwko dwóm podejrzanym o dokonywanie kradzieży samochodów po uprzednim pokonaniu ich zabezpieczeń.

 

Oskarżonym – 37-letniemu Bartoszowi L. oraz 43-letniemu Adamowi R. – zarzucono kradzież trzech samochodów (marki BMW 520, BMW X1, oraz Audi A4), a także usiłowanie dokonania zaboru w celu przywłaszczenia samochodu marki BMW X5.

Zdarzenia objęte zarzutami miały miejsce w okresie od września 2016r. do października 2016r. w Gdańsku, Gdyni oraz w Pruszczu Gdańskim, dotyczyły samochodów o wartości od 30.000zł. do 90.000zł.

Jak ustalono w przypadku kradzieży dwóch pojazdów sprawcy włamywali się do hal garażowych.

Bartosz L. oskarżony został również o zniszczenie w październiku 2016r., poprzez podpalenie, w/wskazanego - uprzednio skradzionego - samochodu marki Audi A4.

Bartosz L. przyznał się jedynie do kradzieży samochodu marki BMW 520, złożył wyjaśnienia w odniesieniu do części zarzucanych mu czynów (dotyczących samochodów marki BMW 520 oraz Audi A4).

Adam R. nie przyznając się do zarzucanych mu czynów, odmówił składania wyjaśnień.  

Wobec oskarżonych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego  aresztowania.

 

Bartosz L. został zatrzymany w październiku 2016r., po dokonaniu kradzieży samochodu marki BMW 520. Funkcjonariusze Policji podjęli wówczas pościg za skradzionym samochodem, a po ujawnieniu miejsce jego porzucenia, skutecznie przeprowadzili czynności poszukiwawcze.

W toku realizowanych w sprawie czynności ustalono następnie, że Bartosz L. dopuścił się również kradzieży dwóch innych samochodów, a także usiłował dokonać kradzieży pojazdu.

Przeprowadzone czynności, w tym analiza zabezpieczonego monitoringu, pozwoliły na ustalenie, że przedmiotowych kradzieży, w tym usiłowania, Bartosz L. dopuścił się działając wspólnie i w porozumieniu z Adamem R., który został zatrzymany w sprawie w grudniu 2016r. 

 

Za przestępstwo kradzieży z włamaniem (art.279§1k.k.) grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Przestępstwo zniszczenia mienia zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

 

Tatiana Paszkiewicz

Rzecznik Prasowy

Prokuratury Okręgowej w Gdańsku   

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku © 2006 - 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone