Strona główna

2017-03-10 10:38

Prokuratura Rejonowa Gdańsk – Oliwa w Gdańsku skierowała do Sądu Okręgowego w Gdańsku akt oskarżenia przeciwko 25-letniemu mężczyźnie oskarżonemu o dokonanie zabójstwa 86-letniej pokrzywdzonej w związku z rozbojem (art. 148par.2pkt2k.k.).

Jak ustalono oskarżony w dn. 30.05.2016r. dostał się do mieszkania pokrzywdzonej wchodząc przez uchylone drzwi balkonowe, a następnie stosując przemoc i doprowadzając pokrzywdzoną do stanu bezbronności, zabrał w celu przywłaszczenia pieniądze w kwocie nie mniejszej niż 30 tys.zł. Opuszczając mieszkanie sprawca pozostawił pokrzywdzoną ze skrępowanymi rękoma, obrażeniami głowy i zakrytą kołdrą twarzą, w następstwie czego doszło do jej zgonu. Z uzyskanej opinii wynika, że przyczyną śmierci w/w było uduszenie wskutek zamknięcia otworów oddechowych.   

Na podstawie badań daktyloskopijnych zabezpieczonych na miejscu zdarzenia śladów i ich sprawdzeniu w bazie AFIS, po kilku dniach doszło do zatrzymania oskarżonego.

W wyniku przeszukania miejsca jego zamieszkania ujawniono i zabezpieczono także amfetaminę o masie 0,59grama, co skutkowało przedstawieniem w/w również zarzutu posiadania substancji psychotropowych (art.62 ust.1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii).  

Oskarżony częściowo przyznał się do zarzucanej mu zbrodni zabójstwa i złożył wyjaśnienia, przyznał się także do posiadania amfetaminy.

Wobec oskarżonego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Oskarżonemu za przestępstwo zabójstwa w związku z rozbojem grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12, kara 25 lat pozbawienia wolności, bądź dożywotniego pozbawienia wolności.

 

Tatiana Paszkiewicz

Rzecznik Prasowy

Prokuratury Okręgowej w Gdańsku  

 

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku © 2006 - 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone