Strona główna

2017-03-23 12:07

Prokuratura Rejonowa Gdańsk – Oliwa w Gdańsku skierowała do Sądu Okręgowego w Gdańsku akt oskarżenia przeciwko czworgu podejrzanym, którym zarzucono pozbawienie wolności 18-letniego pokrzywdzonego, które połączone było ze szczególnym jego udręczeniem oraz wielokrotne doprowadzenie pokrzywdzonego do obcowania płciowego.

 

Oskarżeni – trzej mężczyźni w wieku od 23 do 24 lat oraz 18-letnia kobieta – w dn. od 4.10.2016r. do 5.10.2016r. w Gdańsku, pozbawili wolności pokrzywdzonego i przetrzymywali go w samochodzie, w tym w jego bagażniku, a także wielokrotnie bili pokrzywdzonego, przypalali papierosami, strzelali do niego z broni pneumatycznej, w skutek czego pokrzywdzony doznał licznych obrażeń m.in. w postaci ran postrzałowych. Ponadto oskarżeni wielokrotnie doprowadzili pokrzywdzonego do obcowania płciowego.

Troje oskarżonych przyznało się do popełnienia zarzucanego im czynu i złożyło wyjaśnienia, przy czym podejrzana znacznie umniejszając swoją rolę w zdarzeniu. Jeden z oskarżonych nie przyznając się do zarzutu, również złożył wyjaśnienia, w których wykluczył swój aktywny udział w zdarzeniu.  

Jak ustalono sprawcy nie mieli żadnego motywu osobistego. 

 

Dwoje z oskarżonych było uprzednio karanych za przestępstwa przeciwko mieniu.

Oskarżeni – zatrzymani w sprawie w dn. 5.10.-6.10.2016r., mieszkańcy Gdańska oraz innych  miejscowości województwa pomorskiego – nadal są tymczasowo aresztowani. Grozi im kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3 do lat 15. 

 

Tatiana Paszkiewicz

Rzecznik Prasowy

Prokuratury Okręgowej w Gdańsku 

 

 

 

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku © 2006 - 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone