Strona główna

2017-03-27 09:22

Prokuratura Rejonowa Gdańsk – Śródmieście w Gdańsku nadzoruje postępowanie przygotowawcze dotyczące dokonania szeregu kradzieży w restauracjach na terenie Gdańska. W dniu 22.03.2017r. funkcjonariusze Policji zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 38- lat oraz 62- lat. Jak ustalono mężczyźni, obcego pochodzenia, od co najmniej kilku lat przebywają w Polsce. Byli już w Polsce uprzednio karani. 

Zgromadzony materiał dowodowy, w tym analiza monitoringów oraz zeznania świadków, dały podstawy do przedstawienia podejrzanym zarzutów dokonania czterech kradzieży, jakie miały miejsce w okresie od października 2015r. do marca 2017r. w restauracjach położonych w Gdańsku. Sprawcy okradając głównie klientów lokali, zabrali w celu przywłaszczenia m.in. pieniądze w łącznej kwocie prawie 30.000 zł. Podczas jednego ze zdarzeń podejrzani ukradli również  karty płatnicze oraz dokumenty.

Podejrzani złożyli wyjaśnienia. Jeden z podejrzanych przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów, drugi przyznał się do jednej z kradzieży.  

Aktualnie trwa weryfikacja kolejnych, podobnych zdarzeń, w których mogli brać udział podejrzani.

Prokuratura po przesłuchaniu podejrzanych skierowała w dniu 24.03.2017r. wnioski do Sądu o zastosowanie wobec w/w tymczasowego aresztowania. Sąd uwzględnił wnioski, stosując jako środki zapobiegawcze areszty na okres 3 miesięcy.

Podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. 

 

Tatiana Paszkiewicz

Rzecznik Prasowy

Prokuratury Okręgowej w Gdańsku 

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku © 2006 - 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone