Strona główna

2017-04-13 10:30

Prokuratura Rejonowa Gdańsk – Oliwa w Gdańsku skierowała do Sądu Okręgowego w Gdańsku akt oskarżenia przeciwko 26-letniemu oskarżonemu, któremu zarzucono dokonanie zbrodni zabójstwa 58-letniego pokrzywdzonego.

Oskarżony w dn. 4 sierpnia 2016r. udał się do mieszkania, położonego w jednej z gdańskich dzielnic, w którym przebywał jego ojciec i zaatakował w/w. Sprawca wielokrotnie uderzała pokrzywdzonego pięścią w głowę, w tym w twarz oraz w klatkę piersiową, wielokrotnie kopał go w głowę, ugodził także kilkukrotnie nożem w rękę.

Pokrzywdzony doznał licznych obrażeń. Zmarł w następstwie doznanego urazu czaszkowo – mózgowego (m.in. stwierdzono podczas sekcji - pourazowy, narastający krwiak przymózgowo  - podtwardówkowy, współistniejący z obrzękiem mózgu). 

 

Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. Po kilku godzinach został zatrzymany przez zawiadomionych o zdarzeniu funkcjonariuszy Policji.  

 

Prokurator zarzucił podejrzanemu popełnienie zbrodni zabójstwa. W/w nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Złożył wyjaśnienia, w których zasłaniał się niepamięcią z uwagi na spożyty tego dnia alkohol. Potwierdził, że tylko uderzył ojca. Treść wyjaśnień wskazała na istniejący pomiędzy w/wymienionymi konflikt.       

 

Na wniosek Prokuratury, Sąd zastosowała wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Areszt jest nadal stosowany.

Podejrzany nie był dotychczas karany.

  

Za zabójstwa grozi kara pozbawienie wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności. 

 

Tatiana Paszkiewicz  

Rzecznik Prasowy

Prokuratury Okręgowej w Gdańsku 

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku © 2006 - 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone