Strona główna

2017-05-10 14:31

Prokuratura Rejonowa w Pruszczu Gdańskim prowadzi śledztwo w sprawie usiłowania pozbawienia życia 45-letniego pokrzywdzonego – obywatela Ukrainy.

 

W dniu 8 maja 2017r. w godzinach wieczornych Komenda Powiatowa Policji w Pruszczu Gdańskim została zawiadomiona o ugodzeniu nożem mężczyzny. Na miejsce skierowano ekipę Dochodzeniowo – Śledczą KPP w Pruszczu Gdańskim oraz pogotowie ratunkowe.

W mieszkaniu położonym w gm. Pruszcz Gdański zastano pokrzywdzonego, którego przewieziono do szpitala.   

 

Jak ustalono w dniu 8 maja 2017r. pomiędzy pokrzywdzonym a synem jego konkubiny doszło do sprzeczki, na tle m.in. wspólnego zamieszkiwania. Następnie 41-letni sprawca ugodził pokrzywdzonego nożem w klatkę piersiową.

Po zdarzeniu napastnik opuścił mieszkanie, został jednak niezwłocznie zatrzymany.

 

Prokurator przedstawił podejrzanemu zarzut usiłowania pozbawienia życia pokrzywdzonego, poprzez ugodzenie w/w nożem w klatkę piersiową po stronie prawej, co spowodowało ranę kłutą klatki piersiowej, a także m.in. odmę opłucnową.

Powstałe obrażenia naruszyły czynności narządów ciała na czas trwający dłużej niż 7 dni.   

Charakter, rozległość i lokalizacja stwierdzonych obrażeń, rodzaj użytego narzędzie oraz sposób jego użycia, wskazywały, że pokrzywdzony był narażony na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia.

Prokuratura podjęła decyzję o skierowaniu do Sądu wniosku o zastosowanie wobec podejrzanego jako środka zapobiegawczego tymczasowego aresztowania.

 

Zbrodnia zabójstwa (art.148par.1 k.k.), także w fazie usiłowania, zagrożone jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8 (do lat 15), karą 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.

 

Tatiana Paszkiewicz

Rzecznik Prasowy

Prokuratury Okręgowej w Gdańsku 

 

     

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku © 2006 - 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone